Naturalne sposoby na komary i inne owady

Niestety lato charakteryzuje się dokuczającymi komarami oraz innymi owadami. W aptekach i supermarketach dostępnych jest kilka rodzajów środków, które działają odstraszająco na uciążliwe owady. Bardzo ważne jest kupowanie dla dzieci specjalnych produktów przeznaczonych wyłącznie dla maluszków. Takie produkty nie zawierają szkodliwych substancji. Na szczęście, istnieją również naturalne, domowe metody na pozbycie się komarów.

Komary niestety są przyciągane przez słodkie i owocowe zapachy. Tym samym przed wyjściem na dwór lub wieczorny spacer winniśmy unikać kwiatowych, owocowych perfum, a także środków czystości o takim zapachu. Podczas wzmożonego wysiłku fizycznego wydziela się kwas mlekowy, który przyciąga pasożyty. Niestety ciemne kolory ubrań również sprzyjają komarom. Na ciepłe wieczory zakładaj więc jasne ubrania i zrezygnuj z mocnych, soczystych zapachów.
Powszechnie uważa się, że olejki eteryczne odstraszają komary. Jednakże  są silnie działającymi preparatami, dlatego nie zaleca się ich nakładać bezpośrednio na skórę. Przed użyciem rozrób je z innym olejem bazowym. Kobiety w ciąży oraz dzieci do trzeciego roku życia nie powinny stosować preparatów w formie nierozcieńczonej. Nie zaleca się również stosować olejku cynamonowego, czy wanilinowego, ponieważ mogą podrażnić skórę.
Największą skuteczność w walce z owadami można śmiało przypisać olejkom z trawy cytrynowej oraz olejkowi goździkowemu. Charakteryzują się one najsilniejszym działaniem. Nie zapominaj o tym, że olejki cytrusowe mają działanie fotouczulające. Dlatego nie można stosować preparatów bezpośrednio przed wyjściem na słońce. Po ich nałożeniu mogą wystąpić zmiany skórne, w postaci czerwonych plam i krostek.
Bezpieczny dla dzieci preparat na odstraszenie komarów można śmiało samodzielnie przygotować w domu. Należy do butelki wlać po 20 kropli różnych olejków eterycznych: cedrowy, rozmarynowy, mięty pieprzowej oraz goździkowy. Następnie i rozcieńczysz je ze 100 ml oleju bazowego np. olejem jojoba, słonecznikowym, z pestek winogron lub oliwą z oliwek. Po przygotowaniu nakładamy mieszankę na miejsca najbardziej podatne na ugryzienia komarów, czyli nogi, ramiona, plecy. Podczas stosowania olejków, musimy uważać, by nie pobrudzić ubrań.

Oprócz olejków eterycznych skutecznym sposobem na komary jest pelargonia oraz kocimiętka. Rośliny warto mieć posadzone na balkonie w doniczce lub w ogródku. Rozpylający się mocny zapach roślin na pewno odstraszy komary i inne uciążliwe owady. Podobnie działa również lawenda. Olejek z tej rośliny nie tylko odstrasza komary, ale także pajęczaki. Niestety, jej intensywny aromat może zwabiać pszczoły.

Mało kto wie, że cebula wraz z czosnkiem są również doskonałą metodą na pozbycie się owadów. Cebulę obieramy, kroimy w plasterki i kładziemy na spodku, najlepiej na parapecie. Tak samo można postąpić z czosnkiem, którego bardzo intensywny aromat odstrasza komary.

Podobnie na owady działa napar przygotowany z liści orzecha włoskiego. Wystarczy, że kilka posiekanych liści zalejemy szklanką octu i zagotuje,y. Wywar przelewamy do butelek i rozpylamy w mieszkaniu. Aby złagodzić zapach octu, można dodać do mikstury kilka kropli olejku lawendowego.

Oprócz naturalnych metod na owady serdecznie polecamy opaskę higieniczną przeciw komarom KOMASTOP o przyjemnym zapachu. Działa odstraszająco na komary i muszki. Zawiera naturalny olejek cytronelli. Nie powoduje podrażnień, można stosować u dorosłych i dzieci powyżej 3-go roku życia.

Działa nawet do 4 tygodni, możliwe regulowanie intensywności zapachu. W opasce należy przekłuć co najmniej jedną z 5 dziurek, przekłuwając więcej dziurek zwiększa się intensywność działania. Opaskę można zakładać na rękę lub nogę. Posiada atest PZH.

Znalezione obrazy dla zapytania komastop

2019-08-06T08:20:55+00:00