Poduszka ortopedyczna, czyli sposób na dobrą noc

Kiedy kładziemy się spać, życzymy sobie wzajemnie „dobrej nocy”. O tym, że nie jest to tylko grzecznościowa formułka, doskonale wiedzą ci, którzy po nocnym wypoczynku przerywanym kilkukrotnymi wybudzeniami, rano wstają z łóżka tak samo zmęczeni, jak kładli się wieczorem.

Tryb życia naraża nas na występowanie wielu dolegliwości związanych z kręgosłupem. Nieodpowiednia pozycja podczas snu odnosi zły wpływa na odcinek szyjny kręgosłupa oraz jest przyczyną pogłębiania się problemów. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie poduszki ortopedycznej, której stosowanie sprawdza się zarówno w celach profilaktycznych, jak i leczniczych.

Znalezione obrazy dla zapytania poduszka z pamięcią kształtu

Jak działa taka poduszka ortopedyczna do spania?

Poduszki ortopedyczne zostały specjalnie opracowane przez ortopedów, fizjoterapeutów oraz naukowców uczelni wyższych. Korekcyjny kształt poduszki rehabilitacyjnej ma na celu utrzymywanie naturalnej krzywizna kręgosłupa podczas snu. Szyja wraz z kręgami szyjnymi zostaje całkowicie odciążana, zaś mięśnie karku i ramion nie pozostają spięte. Dzięki zastosowaniu takiego profilu w poduszce – odciążamy również plecy.

Znalezione obrazy dla zapytania thuasne cervi + maxi

W czym pomagają poduszki ortopedyczne i komu przydają się najbardziej?

Rehabilitacyjna poduszka ortopedyczna ma mnóstwo zastosowań oraz zalet…

  • Przede wszystkim dzięki zwiększeniu komfortu snu, poduszka ortopedyczna odgrywa zasadniczą rolę w rozwiązaniu problemu bezsenności.
  • Wpływa na lepsze samopoczucie, dzięki zapewnianiu skutecznego relaksu podczas odpoczynku.
  • Przyczynia się do złagodzenia bólów głowy. Przede wszystkim poleca się poduszki medyczne dla osób cierpiąch na migreny.
  • Profilowana poduszka łagodzi albo całkowicie usuwa ból szyi, ból kręgosłupa, ból pleców (spowodowane złą pozycją podczas snu, siedzącym trybem życia czy pracy) i / lub zapobiega tym dolegliwościom.
  • Wpływa korzystnie na poprawę krążenia.
  • Zapobiega mrowieniu / drętwieniu odczuwanemu w karku, plecach i kończynach, napięciu i zesztywnieniu mięśni.
  • Poduszki ortopedyczne stosuje się na co dzień w rehabilitacji przeciążeń, schorzeń i zwyrodnień kręgosłupa (na przykład w przypadku dyskopatii odcinka szyjnego).

 

Wypełnienie poduszki ortopedycznej

Wypełnienie dobrej poduszki ortopedycznej, to w zasadzie dwa materiały: pianka poliuretanowa i pianka termoplastyczna. Pianka poliuretanowa jest polecana dla profilaktyki kręgosłupa. Jest to materiał, który zachowuje sprężystość, nie ulega odkształceniom i może być stosowany przy nadmiernej potliwości pacjenta. Drugi materiał – pianka termoplastyczna (visco – elastic) reaguje na temperaturę ciała, dopasowuje się do pozycji podczas snu i zapewnia równomierne rozłożenie sił nacisku na poduszkę. Jest to nieco droższy materiał wypełnieniowy od pianki poliuretanowej.

Znalezione obrazy dla zapytania poduszka z pamięcią kształtu

Ile kosztuje poduszka ortopedyczna?

Dobre jakościowo poduszki ortopedyczne kosztują od 110 złotych.

 

Decydując się na zakup, zapraszamy do naszego salonu Sklepu Medycznego w Częstochowie. Wykwalifikowany personel doradzi odpowiedni model poduszki ortopedycznej w zależności do Państwa potrzeb. Zapraszamy!

2018-12-14T20:39:59+00:00