Jak spacer wpływa na nasze zdrowie?

I nadeszła do nas polska złota jesień, czyli ostatnie ciepłe dni tego roku. Na zewnątrz słonecznie i kolorowo, ponieważ drzewa mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Spadające liście spokojnie kołyszą się na lekkim wietrze. Takich dni nie można przegapić siedząc przed komputerem czy telewizorem! Polecamy skorzystać z uroków jesieni i wybrać się na spacer. Jesienne spacery to niesamowita przyjemność dla ducha oraz ciała. Nie od dziś wiadomo, że przebywanie na świeżym powietrzu bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

 

Spacer chroni serce!

Choroby serca stanowią niestety największą przyczynę zgonów w Polsce. Jednakże jedyne 30 min marszu dziennie zmniejszy ryzyko zgonu z tego powodu o 35 %. Wystarczy przejść w ciągu 30 min ok. 1,5 km, aby cieszyć się mniejszym ryzykiem zgonu. Oczywiście im maszerujemy dalej i szybciej – tym lepiej dla naszego serca i ogólnego zdrowia.

 

Spacer zmniejsza apetyt na słodycze!

Czy wiesz, że już 15 min marszu dziennie zmniejsza apetyt na słodycze? Ponadto chyba każdy z nas doskonale wie, że spacer to również doskonały sposób na spalenia kalorii. Godzina spaceru w zależności od tempa marszu pozwala spalić od 200 do 300 kalorii.

 

Spacer poprawia krążenie krwi!

Podczas spaceru poprawia się krążenie krwi, wydolność serca i dotlenienie całego organizmu. Ponadto korzystnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale i na wygląd. Podczas marszu dostarczamy skórze odpowiedniej ilości tlenu, czyli poprawiamy tym samym jej koloryt.

 

Spacer poprawia humor!

Okazuje się, że po spacerze w jesienny dzień poprawia się nasze samopoczucie. To wszystko zasługa działania endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dzięki nim mamy więcej energii i chęci do działania w krótsze jesienne dni.

 

Spacer wydłuża życie!

Wiecie jak wydłużyć życie o 3,5 roku?  Wystarczy chodzić 30 min dziennie przez 5 dni w tygodniu. Badania naukowe wykazały, że jedyne 15 minut marszowania dziennie wydłuża życie nawet o 2 lata. Jeżeli zaś chodzimy 1 godzinę dziennie, nasze życie wydłuży się aż o 4 lata. Aby to udowodnić badaniu poddało się łącznie 650 000 kobiet  oraz mężczyzn.

 

Korzystajmy z uroków złotej POLSKIEJ JESIENI i zabierzmy rodzinę na wspólny spacer. Weekend to idealny czas, aby odpocząć i zregenerować ciało oraz umysł przed pracowitym tygodniem. Więc… do dzieła!

2018-09-29T16:39:01+00:00