Kleszcz? Nie panikuj! Zacznij działać!

Okres letnio-jesienny ściśle związany jest z problemem inwazji kleszczy i zagrożenia zakażenia boreliozą.
Informacje o boreliozie są obecnie powszechnie dostępne, tymczasem kleszcz przenosi również wiele innych chorób. Są one rzadkie, ale mogą wywołać bardzo niebezpieczne objawy, które warto znać.
Czy zaatakował Was kiedyś kleszcz? A może znaleźliście go na skórze waszego dziecka? Większość z Was pewnie odpowie twierdząco. Oto jak sobie z tym radzić.

Jeśli na swojej skórze znaleźliście kleszcza lub zauważyliście charakterystyczny rumień, występujący tuż po ukąszeniu, to nie wpadajcie w panikę. Usunięcie kleszcza trwa tylko chwilkę. Im szybciej to zrobicie, tym większe prawdopodobieństwo, że nie zdąży zainfekować organizmu. Na rynku znaleźć można bardzo wiele urządzeń i zestawów do usuwania kleszczy. Nie wystarczy jednak tylko usunąć insekta. Należy go przede wszystkim zbadać za pomocą specjalnych testów.  Jednym z nich jest Tick Quick. Umożliwia on samodzielne badanie kleszcza, bez potrzeby dostarczenia go do wyspecjalizowanego laboratorium. Pozwala on na detekcję czterech, najpowszechniej występujących gatunków Borelii spp. bezpośrednio w kleszczach. Dzięki tak szybkiej diagnostyce możemy wprowadzić profilaktyczne leczenie jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów choroby.

Najlepsza profilaktyka, oprócz oczywiście niewychodzenia z domu, to przede wszystkim wzmocnienie swojego organizmu poprzez odpowiednią suplementację. DuoLife Medical Formula BorelissPro to doskonałe źródło związków fenolowych, kwasu chlorogenowego, irydoidów oraz alkaloidów. BorelissPro®, dzięki zastosowaniu właściwych proporcji składników oraz doposażeniu o innowacyjną formułę antyoksydantów, skutecznie chroni i stymuluje immunologię organizmu oraz przede wszystkim łagodzi skutki ukąszeń kleszczy.

Przygotuj się na długie leśne spacery. Pamiętaj o podstawowych zasadach zapobiegania ukąszeniom:

  • Wybierając się na łono natury, zawsze ubieraj się na jasno, oraz zakryj jak najwięcej ciała. Sprawi to, że dużo łatwiej zauważysz kleszcza.
  • Mitem jest, że kleszcze spadają z drzew, fruwają czy skaczą – dlatego też ważne abyśmy podczas spacerów nie zbaczali ze ścieżek i nie wchodzili w wysokie trawy.
  • Unikaj wilgotnych zacienionych miejsc.
  • Po każdym spacerze dokładnie obejrzyj ciało. Zwłaszcza nogi, pachwiny i skórę głowy.

Nie udało się zapobiec? Ukąsił Cię kleszcz? Usuń go i zbadaj za pomocą testu TickQuick i koniecznie zastosuj BorelissPro. Następnie obserwuj miejsce ukąszenia, a w razie niepokojących objawów udaj się do lekarza.

2018-09-06T09:23:00+00:00